rodina z východu

poldňové sprevádzanie od Bratislavského hradu, cez Hviezdoslavovo a Hlavné nám. až po Klariskú.

Kačenka dievčata skonštatovali, že to bol najlepši deň našej dovolenky. Už sme si prečîtali aj tvoj blog. Ty si ale šikuľka. Poviem Ti že mi vyšli aj slzičky. Ďakujeme za krásne popoludnie.“

Peťka

Večerná Bratislava, 28. apríl 2018

... prehliadka bola skvelá a obohacujúca a čo nás s Inge veľmi tešilo naše deti boli nadšené a pýtali sa kedy ideme na dalšiu takže sa tešiiime akurát mám obavu, že to bude presne o mesiac a my ten víkend letíme s Inge a Ivet do Milána na poznávačku.“

Inge

Večerná Bratislava, 28. apríl 2018

"... aj my dakujeme za super stráveny podvečer. Som rada, že som išla. Aj deťom sa nakoniec páčilo a povedali, že chcú ísť aj nabudúce aj Peťkin aj moja."

Marek

Staré Mesto, 26. 4. 2018

Sprevádzanie v daždi hostí zo Slovenska, z Francúzska, z Turecka a z Číny v angličtine.

Ďakujem veľmi pekne za prehliadku,  na niektorých miestach som bol prvykrát. Trasu si vybrala dobre, malo to úplný nádych Starého mesta. 

Celkovo najväčší priestor na zlepšenie je angličtina a pridať trochu viac pikošiek ako Carlton. Taktiež obrázky by som asi nepoužíval, na živo je toho aj tak veľa čo sa dá pozrieť. Celkovo to však bolo dobré. Ďakujem. Pekný víkend .“

Slávka

Prešporské hradby, 13. 4. 2018 

”Milá Katka, veľmi pekne ďakujeme za prehliadku aj za materiály a za to že ste nás zobrali mimo "ordinačných hodín". A som rada, že som mohla potešiť aj moje kamošky.“

----------------------------------------------------

Daniela a Timea

Prešporské hradby, 13. 4.  2018

"Mila Katka, dakujeme za velmi mily zazitok v piatok a tesim sa na dalsie spolocne akcie. Krasne pises blogy a tesim sa, ze ich uz budem dostavat a citat."

Alice  

Devín a Staré Mesto, 9. 4 2018

Túto návštevníčku Bratislavy som náhodne oslovila a vzniklo z toho sprevádzanie plné zážitkov, popísaných v tomto BLOGU.

I met Katarina in Bratislava, and she kindly offered to show me around the old town. She showed me the hidden side of the city, beyond the famous sights from the guidebook.

We went into a locked monastery to see a historical painting which is usually hidden from the public; we went into apartment blocks to see parts of the old city wall; she showed me cannon balls left from the Napoleonic wars; I heard fascinating local legends. Bratislava has a rich history, but to experience it fully, you need to know where to look. I learned so much from my day with Katerina and it really made my trip to Bratislava special. Thank you!.

Milan Pašinský

Bratislava - Staré Mesto, 24. 3. 2018

sprevádzanie prehliadky VEČERNÁ BRATISLAVA 

”Včera večer som sa zúčastnil na Večernej prehliadke Bratislavou, kde nás moja kamarátka Katka Králiková Špilárová na konci prehliadky zobrala do Kostola Zvestovania, aby nám ukázala prekvapenie a tým bol nádherný obraz neznámeho autora pod názvom "Kráľovná anjelov". 

Jej prehliadka bola nezabudnuteľným zážitkom, kde napriek kose a trasúcim sa kolenám zo zimy, dokázala Katka svojim vtipným a veľmi pútavým rozprávaním rôznych historiek a legiend zohriať naše skrehnuté telá :)))

80-minút prehliadky ubehlo ako voda a keďže nám stihla povedať iba malý zlomok historiek, tak už teraz môžem povedať, že sa veeeľmi teším na jej ďalšie pestré príbehy a trasy po našej krásnej Bratislave. 

Kati.....ďakujem :).“

moja mamka Ľubka Špilárová

Bratislava - Staré Mesto, 18. 11. 2017

sprevádzanie ulicami Zochova-Podjavorinská - Kozia - Panenská - Štetinová - Palisády - ŠTEFÁNKA - Hodžovo nám. - Konventná - Staromestská - Svoradova počas cesty na rodinnú oslavu v reštaurácii Štefánka a späť.

”Katka, vzhľadom na krátkosť času a aj inú akciu, to bolo podľa mňa veľmi dobré. 

Bola som veľmi prekvapená akými informáciamisi bola načítaná. Bolo to zaujímavé a perfektné. 

Nestrácaj chuť do tejto práce, je veľmi krásna a zaujímavá. 

A čo naviac podľa mňa máš na to talent a dar slova, ktoré asi takýto sprievodca potrebuje. 

Tak len tak ďalej a držím Ti palce. Ja mamka som na Teba bola a som veľmi pyšná.“