inšpirácia na FEBRUÁR

01.02.2018

Február je posledný mesiac v roku, kedy ešte naozaj nemusíme začať s chudnutím. Do jari ďaleko, na leto ešte ani nedovidíme. Načo držať diéty, odložme to na marec - ten bude iste prísnejší. Tak vám poviem, mne sa február vždy zdá, ako mesiac lásky. No a aká láska je úplne prvá top najpodstatnejšia?

Tak vám poviem, mne ten február vždy pripadá, ako mesiac lásky. Obchody sú plné srdiečok. Z valentínkovania sa všetci mladí idú zblázniť. Fejsbúk je plný láskyplných osrdiečkovaných statusov. Krásne, mám to rada. 

Boli časy, keď som 14. február považovala za najdôležitejší sviatok v roku - čo tam po kresťanských Vianociach! Valentín - deň zamilovaných! To je ten najkrajší sviatok! 

Nikdy som však nedostala plyšového medvedíka so srdiečkom. Nikdy som na Valentína nedostala  ani žiadnu inú krásnu gýčovú valentínsku vec, aj keď teda, milé darčeky a kvety som dostávala. Lenže obchody sú plné toľkých srdiečkových klumprtíkov, červených a ružových blbostiniek, prekrásnych pozdravov a blahoželaní...

A tu prichádza INŠPIRÁCIA na február!

Čo môže byť dôležitejšie, ako láska? Aká láska je úplne prvá top najpodstatnejšia? Zabudnite na manžela aj na deti, na priateľa, na milenca aj na rodičov a najlepšie kamarátky. 

Láska k sebe je tá pravá, jediná, večná. 

Láskou samých k sebe začína naše šťastie, ktoré potom vieme šíriť medzi tých vyššie spomenutých.

A preto:

Bežme do papiernictva, nájdime ten najkrajší Valentínsky pozdrav a doma si nalejme pohár vína, vezmime pero a pijme! A píšme! List ľúbostný adresovaný sami sebe. 

Vyznajme si lásku a obdviv k svojmu telu, k svojim úspechom a schopnostiam. Nalejme si ďalší pohár vína a píšme, ako nám na nás záleží, ako si prajeme len to najlepšie, ako si vážime sami seba. 

Nehľaďme na gramatiku, ani na štylizáciu. Ja napíšem asi také niečo:

"Moja milovaná Katarína,

v najväčšej úcte k Tebe chcem Ti napísať, že si pre mňa dokonalé stvorenie. Tvoje zelené oči sú ako ... (pri písaní tohto článku nepijem vínko, takže mi nič poetické nenapadá) Na Tvojom tele netreba nič zmeniť, si dokonalá zo všetkých strán. 

Neskonale obdivujem Tvoju schopnosť klamať sama sebe a potom sa pozviechať zo všetkých nepríjemností, do ktorých sa dokážeš hravo dostať. 

Milujem sledovať Ťa pri tom, ako prekonávaš samu seba. Žasnem, ako sa dokážeš zmeniť z ošumtelej šedej myšky na pôvabnú mladú dámu. 

Zbožňujem všetko čo vytvoriš - božské jedlo, veselú atmosféru na žúrke, inšpirtívne texty na Tvojej webke... 

Ďakujem, že si taká aká si. Takú Ťa milujem, zbožňujem, takú si Ťa vážim, takú Ťa chcem po celý život. 

Nech si stále zdravá, šťastná, nech máš všetko, po čom túžiš a hlavne, nech stále po niečom túžiš - ja Ti to budem s radosťou plniť. 

S láskou, 

Tvoje JA."

Dôležité však je, aby sme tento list, alebo proste Valentínsky pozdrav naozaj odniesli na poštu, kúpili riadnu známku a dali poslať, nech si to nájdeme v schránke. 

Urobiť tak môžeme od dnes až do cca 12. februára, aby nám to prišlo včas. 

Obálku však otvorte až na Valentína, 14. februára, nech to má úroveň. 

A tento Valentínsky pozdrav si potom čítajte až do konca februára ... a aj hocikedy inokedy, keď na Vás príde splín a smútok.

Takže moja inšpirácia na FEBRUÁR je:  

napíšte a riadne poštou pošlite ľúbosný list sami sebe tak, aby Vám prišiel na Valentína a potom si ho do konca februára čítajte