dejiny varenia | Všetko začalo...

30.03.2018

My, ženy, sa zvykneme spájať. Muži majú, vo svojej podstate, sklony súťažiť. Lenže my, ženy, sme od prírody stvorené na to, aby sme spájali. Toto potvrdí každý sociológ aj historik. Náš nový seriál DEJINY VARENIA je spojením záujmu o spoznávanie dejín a radosti z takého spôsobu varenia, vďaka ktorému sa z každej z nás stáva KRÁĽOVNÁ VO SVOJEJ KUCHYNI.

Z môjho blogu už viete, že ako sprievodkyňa dejinami sa venujem písaniu blogu o všeličom, čo súvisí s históriou. Mojou srdcovou záležitosťou sú INŠPIRATÍVNE OSOBNOSTI. 

Možno ste však nevedeli, že na túto cestu ma svojím spôsobom naviedli moje dve priateľky Silvia a Erika. A keďže Silvia v súčasnosti napĺňa svoje poslanie byť matkou, rozhodli sme sa s Erikou, že my dve začneme pracovať na spoločnom projekte DEJINY VARENIA.

Moja priateľka, Erika Pašinská, je lektorka kurzov Kráľovná vo svojej kuchyni. Učí ženy variť s láskou, variť zdravo a tým, cez varenie, vytvárať v rodine príjemnú atmosféru. 

Spojili sme sa, aby sme prinášali inšpirácie z dejín varenia. Spojili sme sa, aby sme pri varení spoznávali naše dejiny, našich predkov, naše korene a tým aj samé seba.

Ako mnohé iné ženy, aj my sme sa spojili so zámerom, aby sme tvorili.

Chceme ženám prinášať poznatky z dejín varenia a radosť z takého spôsobu varenia, vďaka ktorému sa každá žena môže stať KRÁĽOVNOU VO SVOJEJ KUCHYNI.


Erika Pašinská, 
lektorka kurzu KRÁĽOVNÁ VO SVOJEJ KUCHYNI

+

Katarína Králiková, sprievodkyňa dejinami 
a blogerka

=

spojenie radosti zo spoznávania dejín 
a lásky k vareniu