zážitok | Bratislavský hrad

13.06.2018

Pamätáte si ešte, keď ste boli na Bratislavskom hrade prvýkrát? Ja veľmi dobre.  Bolo to v noci, bola som s bratrancami a dostali sme sa aj na miesta, ktoré neboli prístupné verejnosti. Vtedy som ešte netušila, že Bratislavský hrad bude jedného dňa miestom, kde hostí budem sprevádzať ja.

Odkedy som si urobila kurz sprievodcu cestovného ruchu, považovala som sprevádzanie na Bratislavskom hrade za najvyšší level. 

Keď som bola na prehliadke o Bratislavskom hrade, ktorú robil vysoko erudovaný sprievodca p. Štefan Kmeť, uvedomila som si, že sa mám toho ešte veľa učiť, ale zároveň aj to, že už o ňom veľa viem.

Počas prehliadok Večerná Bratislava, ktoré každý mesiac realizujem, sme sa už dejín Bratislavského hradu okrajovo dotkli, keď sme prechádzali popod múry areálu hradu pri Chráme sv. Mikuláša, smerom okolo Žigmundovej brány.

Nuž a v utorok, 12. júna 2018 som sprevádzala po okolí Bratislavského hradu moju kolegynku z Modry, sprievodkyňu Martinu Kľúčikovú

No, ono sprevádzať sprievodkyňu znamená, že sa rozprávate o tom, ktorú informáciu na akom mieste turistom povedať. A tiež o tom, čo im porozprávať, keď majú hostia čas 20 minút a keď majú čas hoc aj celú hodinu. Je dokonca veľký rozdiel, či sú hostia zo Slovenska alebo zo zahraničia.

V tomto duchu sa nieslo naše spoločné sprevádzanie až pokým sme neprišli do pokladne, aby sme zistili, ako je to so sprevádzaním v interiéri hradu. A ten okamih považujem za svoj ďalší míľnik v živote.

Dozvedeli sme sa totiž, že existuje možnosť, ako sa stať sprievodkyňou na Bratislavskom hrade

Veľmi sa z toho teším a verím, že už čoskoro pre vás, milé návštevníčky a návštevníci prehliadok, zrealizujem prehliadku Bratislavského hradu s mojím výkladom.

Milujem, keď sa plnia sny ...