Bratislava | Galéria Multium

03.07.2018Uff, veľmi zvláštne som sa cítila dnes v Galérii Multium. Aj som sa bála, keď ma tam zatvorili. Ten pocit nekonečna, zhora, zdola. Všade.  V porovnaní s mojím lineárnym spôsobom poznávania dejín bol toto úžasne vzrušujúci zážitok.Do tejto galérie som sa už dlho chystala, hlavne preto, že je len dve ulice od domu, kde bývam. Nuž ale, ten čas tak rýchlo plynie, že od jej otvorenia prešlo už vyše roka a ja som tam bola až dnes.

Keď sa vidím v zrkadle, mám dosť. Automaticky sťahujem brucho, natáčam sa do ideálnej modelkovskej pózy, no, snáď to poznáte aspoň vy dámy, moje milé čitateľky. Človek proste chce dobre vyzerať.

Jemináčku, ale vidieť sa v tisícke zrkadiel? No pre mňa čistá panika...Viem, že sú to ilúzie, ale ja som z tých, ktorí uverili, že v tejto miestnosti vidieť z najhlbšieho pekla až do najvyššieho, siedmeho neba. Hlbokooo, vysokooo. Krááásne efekty. Ten pocit nekonečna si treba vychutnať. No, mega najúžasnejšie, čo sa dá zažiť v Galérii Multium, to vám neviem opísať, hoci som to zažila. Proste vesmírny pocit. 

Bála som sa, keď ma zavreli v tmavej miestnosti plnej miliónov svetielok. Ale, bolo to úchvatné, čarovné, nekonečné. Páčilo sa mi to. Júj, veľmi.No a posledná miestnosť bola "vrcholom programu". Už z toho vesmíru som bola očarená, ale tá videoprojekcia s hudbou, no to vám bol zážitok! Epickýýý ...Galéria Multium je otvorená aj v pondelok, kedy sú všetky múzeá aj galérie zatvorené. Dokonca, otvorená je až do 20:00 hod. každý deň. 

Robím jej zdarma reklamu, lebo som nadšená, že v Bratislave máme unikátne miesto "moderného umenia" na vyváženie množstva nádherných historických pamiatok, ktoré sú mne viac bližšie.

Pamiatkám a udalostiam z dejín Bratislavy sa budeme venovať aj počas prehliadky Večerná Bratislava v nedeľu, 22. júla 2018. 

Dovtedy Galériu Multium navštívim určite ešte raz aj s mojimi deťmi.