Túto prednášku som absolvovala už tretíkrát a zakaždým som sa dozvedela niečo nové. PhDr. Tamara Reháčková dnešnú prednášku obohatila o úžasné vizualizácie Pálffyho záhrady pod Bratislavským hradom. A keby len to.

Neverila by som, že práca archivára môže by aj vtipná. Autori publikácie Dokumenty z fondov slovenských regionálnych archívov k udalostiam v rokoch 1918 - 1919 však o nej rozprávali tak pútavo, že som si priala, nech zastane čas, aby som mala čas prečítať si ju celú.

Muzikál Mária Terézia #posledná milosť sa pokúsim opísať objektívne, tak, aby som nikoho neovplyvnila, lebo ja som z muzikálov vždy taká nadšená, že nevidím chyby. Nie som divadelná kritička, takže vám ponúkam moje subjektívne dojmy.

Prednášal nám Dr. Holčík a spolu s kolegyňou nám porozprávali o tom, kto bol a čo nám v Bratislave zanechal inžinier a vynálezca Enea Grazioso Lanfranconi.

Podujatie pri príležitosti nedožitých 100. narodenín Márie Ďuríčkovej si pripomenuli študenti zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej spolu s hosťkami a hosťami Staromestskej knižnice.

Keď som sa narodila, môj otec namaľoval reprodukciu obrazu Martina Benku. Obaja mali veľa spoločného. Milovali Slovensko, prírodu, mali všestranné záujmy a podobný maliarsky štýl. Z obrazov môjho nebohého otca sa nám zachoval iba jeden a preto som s potešením išla na komentovanú výstavu obrazov Martina Benku.

S malou dušičkou, ale s veľkým nadšením som v sobotu, 15.9.2018 predstúpila pred susedov, ktorí prišli na podujatie Dobrý trh na Panenskej!. Porozprávala som im o našich susedoch z minulosti, resp. len o štyroch z nich, pretože vo štvrti Panenskej žilo množstvo zaujímavých a inšpiratívnych osobností.

To nebola obyčajná rodina. Bola to rodina mojej najlepšej priateľky z detstva. Pre mňa to bol najkrajší zážitok. Mohla som takmer šesť hodín rozprávať o histórii Bratislavy a v prestávkach počúvať veselé zážitky zo života rodiny úžasnej ženy, s ktorou sa priatelím od škôlkarskych čias. Pevné puto umocnil spoločne strávený deň.