Moje blogy sú relatívne dlhé, obsahujú fakty, zamyslenia aj postrehy. Preto ich odporúčam ako 

Keď som sa narodila, môj otec namaľoval reprodukciu obrazu Martina Benku. Obaja mali veľa spoločného. Milovali Slovensko, prírodu, mali všestranné záujmy a podobný maliarsky štýl. Z obrazov môjho nebohého otca sa nám zachoval iba jeden a preto som s potešením išla na komentovanú výstavu obrazov Martina Benku.

Zásadným spôsobom ovplyvnila môj život. Zachránila totiž Betliar a hrad Krásna hôrka. Miesta, na ktorých sa zrodila moja túžba byť turistickou sprievodkyňou. Alžbeta Güntherová-Mayerová však toho zachránila oveľa viac pre nás všetkých.

Posledná prehliadka v roku 2018 ma opäť dobila radosťou a energiou. Prehliadky Večerná Bratislava som si vymyslela, pretože milujem naše večerné mesto. Po zotmení sa viem v predstavách akosi lepšie preniesť do minulosti a rozprávať o histórii Bratislavy, ktorá ma tak fascinuje. Teším sa, že mojich hostí tiež.

Srdce mi plesá, keď vidím niečo z modrotlače. Publikáciu, ktorú o nej napísala pani Eva Kurjaková som si preto spontánne kúpila - a som nadšená. Človek by neveril, čo všetko s modrotlačou súvisí a koľko zaujímavostí sa o nej dozvie. Tak napríklad:

Jarmoky a trhy boli hlavnou témou prehliadky Večerná Bratislava v nedeľu, 18.11.2018. Postupne pridám linky na moje najzaujímavejšie zdroje. Ďakujem za úžasné, spoločné zdieľanie poznatkov a prikladám zatiaľ aspoň fotky.

19. storočie bolo mimoriadne bohaté aj v oblasti hudby. Počas našej prehliadky som sa preto snažila hovoriť o skladateľoch, muzikantoch, dirigentoch, poslucháčoch, o miestach, kde znela hudba, aj o udalostiach, pri ktorých nechýbala hudba a tiež aj o výrobcoch hudobných nástrojov. Bolo to dlhé storočie, aj trasa bola dlhá...