Moje blogy sú relatívne dlhé, obsahujú fakty, zamyslenia aj postrehy. Preto ich odporúčam ako 

Toto bola moja najkrajšia prehliadka VEČERNÁ BRATISLAVA, akú som doteraz robila. Prišlo nad očakávanie veľa hostí a všetci do jedného boli tak príjemní, sympatickí. Pre mňa to bol proste pôžitok. Navyše, mohla som som sa s nimi podeliť o všetky zaujímavé súvislosti z dejín Bratislavy. Tak napríklad:

Ďalšia osobnosť, ktorá ma zaujala bola aj pre našich susedov - predkov z lokality, kde sa konal Dobrý trh na Panenskej, tak vzácna, že ešte za jej života po nej pomenovali ulicu. Tou osobnosťou bol mešťan, bankár a mecenáš Teodor Edl.

Výstava Wolfgang von Kempelen - Bratislavský Da Vinci prináša, už od prvých dní, zaujímavé stretnutia. Jej autor, Andrej Groll, sa vďaka výstave zoznámil s výskumníkmi, historikmi, vedeckými pracovníkmi a tiež so mnou. Všetkých nás fascinuje život a dielo bratislavského rodáka Wolfganga Kempelena. Viete si predstaviť naše obrovské prekvapenie, keď...

Pre členky a členov Zboru Anky Repkovej - spievanie nás baví som vymyslela 3 prehliadky na tému Hudba v Prešporku. S nadšením som prepojila moje dve srdcové záležitosti: hudbu a históriu. V znamení zvučných mien sa niesol už hneď tento prvý okruh, ktorý bol venovaný hudbe 18. storočia v Prešporku.

Známa je ako vdova po Antonovi Slubekovi. Pod touto "značkou" viedla slávnu likérku v Prešporku. Žila na prelome 18. a 19. storočia a mňa fascinuje jej odvaha i obchodné zručnosti. Na podujatí Dobrý trh na Panenskej! som o nej rozprávala ako o našej inšpiratívnej susedke z minulosti.

Témou vzdelávanie a školstvo sa niesla prvá septembrová prehliadka Večerná Bratislava. Postupne, ako sme kráčali ulicami bratislavského Starého Mesta, porozprávali sme si o vývoji školstva, o jeho formách, členeniach aj o pôvode slov.