Moje blogy sú relatívne dlhé, obsahujú fakty, zamyslenia aj postrehy. Preto ich odporúčam ako  

Ďalšia osobnosť, ktorá ma zaujala bola aj pre našich susedov - predkov z lokality, kde sa konal Dobrý trh na Panenskej, tak vzácna, že ešte za jej života po nej pomenovali ulicu. Tou osobnosťou bol mešťan, bankár a mecenáš Teodor Edl.

Výstava Wolfgang von Kempelen - Bratislavský Da Vinci prináša, už od prvých dní, zaujímavé stretnutia. Jej autor, Andrej Groll, sa vďaka výstave zoznámil s výskumníkmi, historikmi, vedeckými pracovníkmi a tiež so mnou. Všetkých nás fascinuje život a dielo bratislavského rodáka Wolfganga Kempelena. Viete si predstaviť naše obrovské prekvapenie, keď...

Pre členky a členov Zboru Anky Repkovej - spievanie nás baví som vymyslela 3 prehliadky na tému Hudba v Prešporku. S nadšením som prepojila moje dve srdcové záležitosti: hudbu a históriu. V znamení zvučných mien sa niesol už hneď tento prvý okruh, ktorý bol venovaný hudbe 18. storočia v Prešporku.

Známa je ako vdova po Antonovi Slubekovi. Pod touto "značkou" viedla slávnu likérku v Prešporku. Žila na prelome 18. a 19. storočia a mňa fascinuje jej odvaha i obchodné zručnosti. Na podujatí Dobrý trh na Panenskej! som o nej rozprávala ako o našej inšpiratívnej susedke z minulosti.

Témou vzdelávanie a školstvo sa niesla prvá septembrová prehliadka Večerná Bratislava. Postupne, ako sme kráčali ulicami bratislavského Starého Mesta, porozprávali sme si o vývoji školstva, o jeho formách, členeniach aj o pôvode slov.

Na susedskom podujatí Dobrý trh na Panenskej! som, v rámci programu, rozprávala o štyroch inšpiratívnych osobnostiach z histórie okolitých ulíc. Prvou z nich bol mešťan, architekt, stavebník, obchodník a mecenáš Ignatz Feigler starší, pre mňa génius svojho remesla.

S malou dušičkou, ale s veľkým nadšením som v sobotu, 15.9.2018 predstúpila pred susedov, ktorí prišli na podujatie Dobrý trh na Panenskej!. Porozprávala som im o našich susedoch z minulosti, resp. len o štyroch z nich, pretože vo štvrti Panenskej žilo množstvo zaujímavých a inšpiratívnych osobností.

Inšpiratívne osobnosti sú všade medzi nami. Keď ma oslovili z o.z. Punkt, aby som prišla na septembrový Dobrý trh na Panenskej porozprávať niečo o histórii, okamžite mi napadli viacerí susedia z dávnej minulosti, ktorí sú pre mnohých z nás úžasné inšpiratívne osobnosti.